Acasă Recenzii Recenzie TV Xiaomi Mi TV 4S 43 T2

Recenzie TV Xiaomi Mi TV 4S 43 T2

Cunoscătorii televizoarelor LCD cu o imagine clară și maxim realistă vor găsi multe avantaje în modelul 4S 43 T2 de la Xiaomi: imagine de înaltă calitate, sunet surround, interfață ușor de utilizat, configurare promptă, funcționare neîntreruptă. Prețurile medii sunt cuprinse între 20 și 24 de mii de ruble. Am colectat cele mai importante caracteristici ale televizorului, am studiat recenziile și opiniile experților, am evidențiat avantajele și dezavantajele. Rezultatul este la sfârșitul revizuirii.

Acest model participă evaluarea celor mai bune televizoare si in rating al celor mai bune televizoare de 43 inci.









Ecran

Xiaomi Mi TV 4S 43 T2

Ecran de 43 inci, rezoluție - 3840 × 3160, iluminare directă cu LED. Panou VA luminos, bogat în culori. Rata de reîmprospătare este de 60 Hz. Ecranul acceptă tehnologia HDR (4K Ultra) pentru detalii și reproducere îmbunătățită a culorilor.

Comparativ cu concurenții cu prețuri apropiate, Panasonic TX-43DR300ZZ are o rezoluție mai mică și un indice de rată de reîmprospătare mai mic. Modelele cu o calitate similară sau îmbunătățită a imaginii vor costa puțin mai mult.

Xiaomi 4S 43 T2 are o funcție de protecție a ochilor care trebuie activată manual pentru o vizualizare sigură. Distanța recomandată de la ecran la nivelul ochilor este de 181 cm.

Aspect

Xiaomi Mi TV 4S 43 T2

Carcasa TV este de culoare gri, realizată din metal cu utilizarea tehnologiei de îndoire fără sudură. Grosimea redusă a cadrului contribuie la percepția realistă a imaginii. Grosime cu suport - 23,3 cm. Posibilitate de montare pe perete VESA300 × 300 mm... Suportul poate fi demontat.

Conectori

Xiaomi Mi TV 4S 43 T2

Televizorul este echipat cu toți conectorii necesari:

  • două USB;
  • trei HDMI;
  • o intrare pentru conectarea la o rețea locală;
  • pentru TV prin cablu;
  • pentru TV prin satelit;
  • intrări componente și compozite;
  • slot CI + 1.4;
  • Iesire de 3,5 mm pentru conectarea castilor si a sistemului audio;
  • ieșire audio optică.

Conectivitate Wi-Fi, Bluetooth 4.2 cu consum redus de energie, de care nu se pot lăuda toți concurenții direcți. Panasonic TX-43DR300ZZ nu are suport Wi-Fi, iar Hyundai H-LED43U601BS2S și Thomson T43USM5200 nu acceptă Bluetooth.

Sunet

Xiaomi Mi TV 4S 43 T2

Sistem de difuzoare - două difuzoare care acceptă DTS-HD și Dolby Audio cu putere de ieșire de 16W. Împreună cu efecte stereo de joasă frecvență, redarea creează o experiență de vizionare captivantă.

În funcție de cerințele pentru calitatea sunetului, puteți căuta modele mai avansate. De exemplu, plătiți peste 1000 de ruble pentru Thomson T43USM5200 cu funcția suplimentară de nivelare a volumului sau căutarea unei tehnici cu o putere sonoră mai mare. Dar această opțiune este destul de bună, având în vedere întreaga gamă de posibilități.

Funcții

Xiaomi Mi TV 4S 43 T2

Modelul funcționează pe Android. Biblioteca media conține filme și programe pentru peste 700 de mii de ore de vizionare. Funcția PatchWall - cu o creștere a orelor de vizionare, conținutul este sortat mai precis în funcție de preferințe. În plus, puteți difuza conținut de pe telefonul smartphone pe ecran.

Există o funcție TimeShift (oprire în timp ce vizionați) și înregistrare video. Control vocal: poate fi utilizat pentru a controla televizorul și alte dispozitive Xiaomi.

Nu există funcții de oprire automată aici, precum și funcții de protecție a copilului, cum ar fi, de exemplu, Thomson T43USM5200, pentru care veți plăti în exces doar 500-1000 ruble.

Avantaje și dezavantaje

Xiaomi Mi TV 4S 43 T2

Beneficii:

  • efect complet de imersie;
  • comoditate, funcționalitate, interfață simplă;
  • control vocal;
  • pret accesibil cu atatea facilitati;
  • design laconic, cadru fără sudură;
  • diagonală mare;
  • Iluminare directă cu LED;
  • volumul sunetului;
  • suport pentru Wi-Fi, Bluetooth;
  • prezența memoriei încorporate.

Minusuri:

  • telecomandă insuficient funcțională;
  • trebuie să configurați manual actualizările automate ale aplicației;
  • uneori aplicațiile încetinesc, dacă setările sunt incorecte, există probleme la lansarea videoclipurilor de pe Youtube;
  • este imposibil să vizualizați imagini 3D;
  • fără ecran curbat;
  • lipsa unei camere încorporate.

concluzii

Xiaomi Mi TV 4S 43 T2

Modelul 4S 43 T2 de la Xiaomi îi va atrage pe cei care caută electrocasnice de înaltă calitate și nu au chef să experimenteze inovații funcționale și de interfață care nu sunt întotdeauna necesare. Proiectarea și practicitatea preiau atunci când vizualizați conținut.

Modelul este nou (2019), într-o serie de funcții și caracteristici, câștigă pe fundalul unor analogi mai vechi (Panasonic TX-43DR300ZZ - 2016, Thomson T43USM5200 - 2018). Fanii Xiaomi care au acasă alte dispozitive de la acest producător vor acorda preferință acestui brand.

4093 0

Adauga un comentariu

Cum să alegi

Recenzii

Reparații